2011 m. gruodžio 13 d.

Kokį kvilingo įrankį pasirinkti?

Kai kurie ypač įgudę kvilingo specialistai teigia, jog pats geriausias įrankis sukti juostelėms yra jų pačių rankos. Šio įrankio niekada nepaliksi namie, nepamesi ir lygiai taip pat dailiai galima susukti juosteles. Vis dėlto, sukti rankomis reikia daugiau praktikos ir toli gražu ne kiekvienų pirštų miklumas tą sugebėtų padaryti net ir su didele kvilingo patirtimi. Tad čia į pagalbą pasitelkiami kvilingo įrankiai. Galima išskirti dvi rūšis kvilingo įrankių: kvilingo adata (angl. k. „quilling needle“) ir kvilingo įrankis su įpjova (angl. k. „quilling slotted tool“). 

Kiekvienas įrankis turi savus pliusus ir minusus, bet iš pradžių štai keletas patarimų, kaip teisingai juos naudoti.


Kaip naudoti kvilingo adatą? 
Šiek tiek sudrėkinkite popieriaus juostelės galiuką, kad būtų lengviau pradėti sukti. Svarbiausia prisiminti, kad reikia sukti ne patį įrankį, o juostelę aplink adatą. Sukimo kryptis, link savęs ar nuo savęs,  neturi reikšmės, todėl kiekvienas pasirenka sau patogiausią sukimo būdą. 


Kaip naudoti kvilingo įrankį su įpjova? 
Juostelės galiuką įsprauskite į įskeltą įrankio galą. Atkreipkite dėmesį, jog juostelės galiukas neturi išsikišti, nes kitaip jis užsilenks ir gausis netvarkingas viduriukas.

Priešingai nei dirbant su adata, sukite ne juostelę, o patį įrankį. Sukdami juostelę, švelniai spauskite ritinėlį ir stenkitės spaudimą išlaikyti pastovų, kol susuksite visą juostelę. Jei kurioje nors vietoje šiek tiek atpalaiduosite spaudimą, juostelė nesusisuks vienodai, todėl formuojant figūrą matysis nevienodi tarpeliai tarp sluoksnių. Taip pat atkreipkite dėmesį kaip stipriai spaudžiate ritinėlį jį sukant. Jei nuėmus nuo įrankio ritinėlis sunkiai atsipalaiduoja, greičiausiai jį sukant spaudėte per stipriai. Ir atvirkščiai, jeigu jūsų susuktas ritinėlis per daug laisvai atsipalaiduoja bei gaunasi per dideli tarpai tarp sluoksnių, pabandykite sukdami ritinėlį spausti stipriau. Ši taisyklė galioja naudojant ir kvilingo adatą.


Kuo skiriasi įrankiai?
Kaip jau minėjau, abu įrankiai turi ir privalumų, ir trūkumų. Tačiau pasirinkus atitinkamą įrankį tinkamoje vietoje, galima pasiekti geriausių rezultatų. Pagrindiniai skirtumai yra šie:

 • Naudojant kvilingo adatą suformuojamas mažesnis ir tvarkingesnis formos viduriukas. Tai gali būti aktualu, jei jūsų kūrinyje vyrauja apvalios formos figūros, nes būtent jose labiausiai ir pasistebi viduriukas. Sukant juostelę su įrankiu, turinčiu įpjovą, juostelė įspraudžiama į įskeltą galiuką, todėl viduriuke lieka užlenkta „uodegėlė“. Tačiau, tam tikrais atvejais, idealus formos viduriukas nėra aktualus, nes jo tiesiog nesimato (suspaudžiant apskritimą į tam tikras formas viduriukas deformuojasi). 
 • Kvilingo įrankį su įpjova naudoti yra daug paprasčiau ir greičiau, kadangi juostelė, įsprausta į tarpelį, laikosi tvirtai ir neslysta. Tuo tarpu, dirbti su kvilingo adata reikia įgūdžių, todėl šį įrankį dažniausiai renkasi jau patyrę kvilingo entuziastai bei tie, kurie siekia ypatingo kruopštumo.
Sėkmės kūryboje!

4 komentarai:

 1. Thanks a lot Vilma! :) Such wonderful tips (I read them through Google Translate :))

  AtsakytiPanaikinti
 2. Oh, Pritesh, you are an experienced quiller, so I guess these main tips you already knew :)))

  AtsakytiPanaikinti
 3. Labai ačiū už straipsnį, paskaičiau ir jau žinau ko dar man reikia :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Džiaugiuosi, kad buvo naudinga :)

  AtsakytiPanaikinti