Apie Quilling

Kas yra kvilingas?

Kvilingas (angl. k. „quilling“) -  tai tokia meno rūšis, kai siauros popieriaus juostelės susukamos į ritinėlius, šie yra formuojami į įvairias figūras ir tokios detalės suklijuojamos į vientisą kompoziciją.

Paprasta, bet ne paprasta... Kvilingo subtilus grožis pakerės tikrai. Tie, kurie bent kažkiek domisi rankdarbiais ir juos daro, tikrai susigundys išbandyti kvilingą. O tiems, kas jau išbandė – norėsis kurti vis daugiau ir daugiau... 

Truputis istorijos...

Įvairūs šaltiniai nurodo skirtingą kvilingo atsiradimo datą bei aplinkybes, tačiau panašu, jog realiausią atskaitos tašką galima būtų išskirti Renesanso laikotarpį.  Manoma, jog šią meno rūšį XV amžiuje pirmiausia pradėjo praktikuoti Italijos ir Prancūzijos vienuoliai ir vienuolės, kurie naudodavo plunksnos kotą (ang. k. „quill“), kaip įrankį plonoms popieriaus juostelėms sukti.  Būtent nuo žodžio „quill“ ir kilo pavadinimas „quilling“. Šis menas daugiausia buvo naudojamas knygų viršelių bei įvairių religinių objektų dekoravimui. Taip pat tai buvo ideali priemonė norint atkartoti rankdarbius iš brangesnių medžiagų, tokių kaip kaltas plienas. 

XVIII a. kvilingas ypač išpopuliarėjo Anglijoje. Iš esmės tai buvo aukštuomenės jaunų damų laisvalaikio praleidimo forma. Kai kurios to meto mokyklos kvilingą įtraukdavo ir į dėstomų dalykų sąrašą. Nepasiturinčių žmonių tarpe kvilingas nebuvo praktikuojamas  vien todėl, jog popierius buvo itin brangus ir ne visiems prieinamas. 

Šiais laikais kvilingas išties populiarus, bet ar jis savo populiarumo viršūnėje, kol kas dar turbūt sunku pasakyti, nes susižavėjusių kvilingo grožiu vis dar sparčiai daugėja. Įvairiuose pasaulio kampeliuose galima rasti kvilingo entuziastų, turinčių savo tinklapius bei glaudžiai palaikančius tarpusavio ryšius. Be to, yra įsteigtos ir dvi kvillingo gildijos Jungtinėje karalystėje bei Šiaurės Amerikoje, kurių pagrindinis tikslas yra suburti kvilingo gerbėjus bei populiarinti šią meno rūšį. Galima pasidžiaugti, jog Lietuvoje kvilingas taip patį intensyviai plečia savo gerbėjų ratą. Šis nepaprastas grožis tikrai vertas dėmesio, ar ne?

Kvilingo specifika

Kvilingo meno nėra sunku išmokti. Juo gali užsiiminėti net ir patys mažiausieji, tačiau, kas pabandė kvilingą, žino, jog didžiausia vertybė užsiimant šia technika yra kantrybė. Tai ypač daug laiko bei, be abejonės, nepaprasto kruopštumo reikalaujantis procesas. Kvilingo populiarumą bei prieinamumą lemia ir tai, jog šiam menui nereikia brangių medžiagų. Tai unikalu, nes be didelių resursų galima sukurti iš ties prabangiai atrodančius bei įspūdingus meno kūrinius.

Kur pritaikyti kvilingą?

Šis puošnus ir įmantrus kvilingo menas gali būti panaudotas įvairiems tikslams:
  • atviručių ar pakvietimų kūrybai 
  • dovanų dekoravimui 
  • paveikslams 
  • papuošalams 
  • miniatiūroms 
  • interjero puošybai
ir visur kitur, kur tik nuves jūsų fantazija...

Štai keletas iš daugelio tinklapių, kuriuose galima rasti įkvepiančių kvilingo darbų: